Archivy

Rubriky

Dopis, poděkování a krátké posouzení 11. Parkinsoniády.

Milá Kateřinko.
Promiň, že jsem se neozval poněkud dříve. Co nevidět to bude měsíc od 11. Parkinsoniády a já stále hledám a pátrám co ti napsat.
V každém případě zasloužíte, jako celek parkinsoniků Slovenska poděkování, že jste se ujali pořádání tak náročné akce, jako je Parkinsoniáda. Přesto, že jste již jednu pořádali, nečekali jsme, že bude vše dokonalé. Ani my nejsme dokonalí. Pokaždé se vyskytne chybička. Abych byl trochu v obraze, jak vše probíhalo, čekal jsem stále na nějaká vyjádření účastníků, ať už pozitiva, nebo negativa. Sešly se oboje. Chtěl jsem se pokusit o zkoncentrování. Rozhodl jsem se poslat jenom jedno bez mého zasahování. Dle mého názoru velmi objektivní. Ostatní jsem odložil a moje žena vám již napsal.
Asi budeme muset udělat závazná pravidla, pro pořadatele a podívat se na objekty, ve kterých se bude Parkinsoniáda pořádat. Pokud objekt nebude alespoň z 80 % vyhovující anebo budou nedostatky v organizaci převezme pořádání jiná skupina parkinsoniků. Kateřinko prosím nechápej to ve zlém. Pokud chceme udržet vysokou kvalitu a chceme být vidět, nezbývá než udělat nemožné možným.
Dávám do přílohy jenom jeden z několika vážných a citlivě vyjádřených poznatků a prosím o jejich přečtení nejen sama sobě, ale i ostatním, kteří se na Parkinsoniádě podíleli. Napsala to naše cvičitelka Hanka, která se podílela s námi na všech Parkinsoniádách a na spoustě činností, které jsme během víc jak desetiletí uskutečnili. Abyste lépe pochopili a neláli, tak něco o Hance.

Hanka byla po celý produktivní život učitelkou velmi uznávanou nejen ve škole, ale i ve veřejném životě. Od začátku s námi cvičí bez nároku na jakoukoliv odměnu. Tak bych prosil, abyste vzali, a především ti z vás, kteří jste nerespektovali moji ženu jako mého plnohodnotného zástupce, v potaz celé její hodnocení jako fakt a alespoň trochu se káli z neúcty k člověku (mojí ženě Heleně), která společně a dosti velkou měrou Parkinsoniádu stavěla od začátku. Děkuji a věřím, že to nikterak nenaruší naše partnerské vztahy. Kromě toho byl hlavním motivem Parkinsoniády záměr “Parkinsonici parkinsonikům, nebo také pro parkinsoniky. Hodně zdraví a krásné dny přeje Jan Škrkal

Comments are closed.