Archivy

Rubriky

Naše zdravotní cvičení

Pohyb potřebuje každý člověk. Nejen parkinsonici ale i ti ostatní co s námi jsou ve spolku mají svoje zdravotní problémy. Proto hned po Vánocích jsme se jako jeden muž sešli v tělocvičně a začali protahovat těla. Bylo na nás všech vidět, že ten pohyb potřebujeme a celkem si jej všichni užíváme. I to popovídání nám scházelo, byla to celkem dlouhá doba, co jsme se neviděli.
Cvičíme společně již třináctý rok. Myslím si, že všichni, co se mohou pohybovat rádi tu hodinu svého času obětují. Někdy přijdou i ti co momentálně jsou nepohybliví a jen tak s námi sledují cvičení. Prý to tak je správné říkají i odborníci. I díváním se v těle pohybují svaly a šlachy.     Helena

Scházíme se v minimální sestavě a vždy je poznat, že s chutí. Je na nás úžasný pohled. Dědci a bábinky v průměru 72 let, to už není žádná sranda.
Naše cvičitelka Hanka s námi má stejně dlouhou dobu trpělivost. Už jsem se několikrát přesvědčil, že je tomu tak. Moje průpovídky ji moc dobře nedělají. Přesto, i proto pohyb je život a život je pohyb. Když je k tomu ještě veselo, jsou účinky stárnutí pryč.
Když jsou účinky stárnutí pryč je i stárnutí a stáří na vedlejší koleji. Naše tělesné schránky pookřejí.
Proto: cvičme, cvičte ….. cvičíme! Honza

Comments are closed.