Archivy

Rubriky

Pohodová sobota

Sobota ve Zlíně. Po několika letech opět ve Zlíně na akci klubu, který překonal sám sebe.

Před několika roky jsem si ze Zlína přivezl zákrsek broskvičky , kterou vyhrál tehdejší předseda Společnosti Václav Veselý.  Na výšku měl si 30 cm. Teď už je z něho strom o výšce 150 cm a už druhým rokem má plody. Ten stromek  jme s Václavem nazvali stromem přátelství  a zdá se že se mu daří. Věřil jsem, že se mu bude dařit a zvlášt, když se o něj stará moje žena Helenka. Má v sobě asi něco co neumím posat.  Zasadí pecku a na rozdíl ode mě  a mé snahy vypěstovat ze šlechtěného stromku plody ji na její plaňce rostou plody jak v pohádce. Možná že i ten stromek může za to, že se přece jen  mění k lepšímu vztahy mezi SP a PS. Tak si myslím  Václave a zlíňáci, že jsme udělali další malý krůček   ke vzájemnému porozumění.

A jak to bylo v sobotu ve Zlíně?

Pohoda, klídek, tabáček, jak se říká. Děkujeme za pozvání, byli jsme u vás rádi. Změna vedení zlínskému klubu velmi prospěla. Pokud bych to přirovnal k daleké historii, srovnal bych to s dobou obrozeneckou. Možná spíš vystoupení z temnoty, která je svazovala. I když vím, že zlíňáci byli, jsou a budou vždy báječní. Byl to pro ně velmi těžký krok, který udělali ve změně vedení, aniž by je někdo podpořil. Škoda, že nejsme bystrozrací. Asi bychom měli být, nebo alespoň žít bez klapek na očích a uších. Už dlouho volali o pomoc a nakonec se rozhodli pro správný krok. Těšíme se na ně na naší parkinsoniádě. Budeme jim přát úspěch. Přátelíme se i s jinou skupinou zdravotně postižených ze Zlína a také oni jsou báječní. Parkinosnici ze zlínska však zabodovali. Byli všude a starali se o nás hosty jako o nemluvňata. Byl jsem dokonce 2 x vysvobozen z vězení své košile.

Řekl bych to tak, že oni sami vyhráli nejvíce a tou nejlepší a největší odměnou jim byla právě ta velká účast, spokojenost hostů a báječná nálada. Já i Slovácko moc děkujeme za vše a přejeme vám aby vám to šlapalo jak se patří. Honza

3 comments to Pohodová sobota

 • Ahoj Honzo, ahoj Slovácko, ahoj Helenko.
  Plně s Tebou souhlasím. Ano, zlínští dokázali vyjít z původních tradic svého klubu, navázat na to dobré a postupně zapomenout na ty špatné. Všude se najdou krysy a je dobře, že už nemají možnost zasahovat do dění.
  Mrzí mě, že se opět někdo v Praze (nebo ve Varech) povýšil nad ostatní a bez varování smazal většinu příspěvků konference. Vždyť i hloupý názor je názor a vypovídá o kvalitách jedince, který takový názor zastává. Tvrdím už dlouho, že stránky SP nejsou dobré, když dovolí anonymní diskuse o čemkoliv.
  No nic, nebudu se tu šťourat v každém lej…
  Přeji všem zlíňákům a nejenom jim, ať se jim daří. Nedělají to jenom pro sebe. DÍKY

  Martin Brus
  Naděje pro Parkinsona
  Hradec Kr., Trutnov

 • Jana Večlová

  Zdravím a moc děkuji za úžasné setkání a sportovní vyžití. Uvědomuji si, co za tím je práce, nervů a času. Hluboce se před vámi skláním – Honzo a Helenko Škrkalovi
  Jana

 • Jana Večlová

  Nedopatřením se moje chvála a poděkování dostalo do jiné kolonky, ale myslím, že jsem neudělala tak velkou chybu, protože i Zlínští si zaslouží ocenění za svoji práci. Omluvte, prosím moji nepozornost.
  Jana Večlová

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *