Archivy

Rubriky

U přátel v Rakousku

Pozvání   6. Waldviertler Parkinson Informationstage
 
Pozvání na 6. Waldviertler parkinson Informationstage  nám díky naší člence Ivaně přineslo další informace o nemoci a hlavně, mnoho návodů jak se bránit jejímu progresivnímu působení.  Jako vždy se na každém setkání  s Rakouskými parkinsoniky snažíme i my přijít alespoň s něčím čím bychom potěšili  alespoň ucho, duši, nebo udělali radost. Nápad Ivany přišel až těsně před návštěvou v Rakousku a už nebyl čas se na něj pořádně připravit. Přesto však jsme si troufli vystoupit s  připraveným dárkem, kterým byla přeložena naše, spíše však  Ivanina “hymna” do němčiny. Troufli jsme si ji i německy zazpívat.  To naše zpívání sice nebylo nic moc, ale bylo zřejmé, že naše přátele potěšilo.  V Rakousku jsme strávili příjemné chvíle a opět díky Ivaně bylo i o čem povídat. V Rakousku se vždy cítíme jako doma. Rakouští parkinsonici jsou vždy vzornými a pozornými hostiteli. 
     Hosty setkání byli i zástupci České Společnosti Parkinson. Naše projevená snaha o kontakt a povídání se zřejmě nesetkala s dobrou odezvou, když se o nás ve svém příspěvku na svých webových stránkách ani nezmínili.  Zřejmě ani naše vystoupení s německy zpívanou hymnou. Všimnul jsem si,  že někdo z nich musel zřejmě honem na toaletu. Už zřejmě vůbec jim nestojí za zmínku hymna, kterou jsme z anglicky zpívané verze upravili na verzi českou včetně hudby.  Čekáme jenom na vhodnou příležitost ji předat jako dárek ostatním klubům (myšleno klubům SP). Při setkání se zástupci Společnosti jsme si podali na přivítanou ruce, ale  je zřejmé, že nás někteří členové společnosti berou spíše jako hmyz, který se jim plete do cesty.
       Zase jedna ” facka”. Už jsem jich dostal hodně, ale Parkinson Slovácko na rozdíl od některých členů “zástupců”  SP nepotřebuje předstírat.
 
Moc děkujeme vedení svazu rakouských parkinsoniků a všem rakouským přátelům za příjemné chvíle. Moc děkujeme i naší pozorné hostitelce Inge.   Rádi se s Vámi setkáme opět. Je nám u Vás vždy hezky.
 
Ještě jedno moje osobní poděkování.
 
Já osobně  děkuji “přátelům” zastupujícím Českou  Společnost Parkinson za další  lekci.                  Jan Škrkal předesda Parkinson Slovácko

3 comments to U přátel v Rakousku

 • Inge Anderle

  Lieber Jan,
  Danke für deine positiven Worte über unsere Veranstaltung in Karlstein! Du weißt, wir freuen uns immer wenn wir uns treffen – es handelt sich ja nicht mehr NUR um Parkinson,..wir sind ja schon seit längerem gute Freunde!
  Dein positives feedback tut sehr gut, ich weiß am besten, was es heißt, so eine Veranstaltung zu organisieren! Deshalb auch mein Respekt zu “deiner” Parkinsoniada. Ein Bericht wird noch im September erscheinen. Du hast was ganz Tolles damit auf die Beine gestellt! Wir – ich darf auch für die anderen 13 Teilnehmer sprechen – haben uns bei der von Harmonie und Ehrgeiz geprägten Veranstaltung sehr wohl gefühlt! Danke auch für eure Fürsorge, Danke Jan, Ivana, Helena, Misa und Helena!
  Für den Dachverband Parkinson Selbsthilfe Öterreich und in Freundschaft
  Inge Anderle

 • Jana Večlová

  Zdravím všechny co nejsrdečněji na Slovácko a ohrazuji se proti Honzovým výrazům, potažmo hodnocení našeho setkání v Karlsteinu. Honzo, to nemyslíš vážně! Absolutně nic z toho, o čem píšeš, jsem nezaznamenala. Jen to, že v sále hrála hlasitě hudba a na diskusi nebyly vhodné podmínky. Možná to tě vedlo k mylné úvaze, že nebyla snaha ke komunikaci. Ale bylo to hlavně proto, že nikdo nechtěl a ani nemohl překřikovat muziku.
  Honzo, moc tě prosím, nedělej ukvapené závěry, vše v klidu zvaž a pak to teprve hoď na papír – opravdu žádné “facky” nepadaly a nikdo ti neuštědřil další “lekci”.
  Zdraví
  Jana

 • Honza Škrkal

  Milá Jani. Já to vidím ze svého pohledu trochu jinak. Nezlob se, ale zazdila jsi nás. Říkej si co chceš, zazdila. Nebudu to rozebírat tady na webu. Zkus si ještě jednou přečíst co jsem napsal. Rád Ti vysvětlím slovo od slova. Je pravdou, že děláš maximum pro nápravu vztahů. Jedna krátká větička a nepsal bych. Třeba jenom byli tam i ze Slovácka a bylo vše OK. Honza

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *