Archivy

Rubriky

Parkinsonici v „době pandemie“

Našemu spolku se vždy vedlo dobře, protože jsme si ho sami vytvořili a na tom se nic nezměnilo ani za ztížených podmínek, ke kterým došlo – dochází nyní. Pořád jsme to my.

Naše činnost neustala, jen se přesunula, protože vládní nařízení se respektovat musí, do jiné roviny. Elektronická komunikace mezi námi existovala, jen se teď, dočasně, posunula na tzv. první místo. Nic totiž nenahradí osobní kontakt.

Ten hlasový, rovněž velmi důležitý, zvládal a zvládne mobilní telefon, Skype a jiné, dnes dostupné formy. Řeč těla ale zůstává opomenuta, o dotyku, jako je např. podání ruky nebo přátelské objetí, si ovšem můžeme nechat jen zdát. Jsme ale lidé, kteří jdou cestou řešení problémů, neboť ty jsou tu právě proto, aby se řešily. A tak jsme do jisté míry přehodili výhybku a přesunuli své aktivity, cvičení, do domácího prostředí.

Vzájemné přeposílání si podpůrných cviků různých autorů (chiropraktik Láslo Vincenc apod.) včetně fotografií, videí či jen slovem vyjadřovaných doporučení (reflexní body těla) se znásobilo. Obohatilo tak naši vzájemnou korespondenci, naše kontakty. Nejde jen o sdílení vzájemného stavu, možností pokračování nebo změny léčby nebo „jen“ o poptání se na zdraví naše i blízkých a přátel.

Cvičíme dál, vzájemně si zpestřujeme svou životní pouť o nové poznatky a co víc – věnujeme se svým zapomenutým nebo odkládaným činnostem, koníčkům, které naplňují naši duši. Darujeme čas sobě, rodičům, dětem, vnoučatům.

O to víc se těšíme na společné setkání v tělocvičně, posezení u jednoho stolu u příležitosti pracovní i společenské. Na plánování společných výjezdových akci za zdravím, kulturou nebo společným prožitkem nezapomínáme. Právě nyní nám doba dopřává čas na dobrou volbu.

Hanka

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *