Archivy

Rubriky

Výroční členská schůze.

V pátek 1. 2. 2013 jsme se sešli u nás v Dubňanech na výroční členské schůzi. Vzhledem k chřipkové epidemii to bylo v menším počtu, než bylo plánováno, ale důležitější je, že jsme se sešli v, počtu usnášeni schopném a v sestavě, která byla příjemně naladěna. Přestože diskuse byla občas dost kritická vůči jedněm i druhým, náladu to nepokazilo a schůze splnila veškerá očekávání staronového předsedy. Celou schůzi bravurně vedl náš kamarád a člen výboru Jarda Ambroz. Dalšími drobnými organizačními úkoly byla pověřena polovina přítomné členské základny. Dochází tak k plnění úkolu ze strategického plánování, a to vytváření kádrových rezerv.

Nejpodstatnější byl plán, rozpočet a samotná činnost sdružení. Vypadla nám Parkinsoniáda a zdá se, že i přes její organizační náročnost, nám bude chybět. A to nejenom mě, ale i ostatním. Očekával jsem, že bude alespoň navržen někdo jiný na předsedu našeho sdružení než já, ale nestalo se tak. Nezbývá mi, než si připravit a vychovat do 2 let konkurenta. Našemu sdružení děkuji za důvěru a za to, že se snaží mi stále víc pomáhat.

Báječní byli i hosté, které jsem pozval – zástupci parkinsonských organizací – Společnosti Parkinson, APH – Asociace Parkinson Help, Naděje pro Parkinsona a také PPP-Projekt pomoci pro Parkinsona. Diskuse byla hodně bohatá a diskutovalo se o všem možném. Padla spousta nápadů, co udělat ve věci zmírnění následků nemoci, ve věci organizační i ve věci možné spolupráce. Nedošli jsme k žádnému závěru, neuzavřeli jsme žádnou dohodu, ale ze svého hlediska se na to dívám tak, že jsme zaznamenali dost velký pokrok. V čem? V tom, že jsme dokázali, i když chvílemi vzrušeně, diskutovat, mluvit o názorech i nápadech svých i nápadech zástupců jiných parkinsonských organizací. Nevím, jaký názor mají ostatní, ale věřím, že se také vyjádří.

Děkuji tedy všem hostům, kolegům parkinsonikům a zástupcům ze všech organizací. Nebudu jmenovat. Zkrátka všem bez rozdílu. I ta věcná debata je pěkným úspěchem.

Ještě jedno poděkování. To patří Vám přátelům, kteří nepřijeli s prázdnou. Největší však Brněnskému klubu, který přivezl krásnou truhlici plnou  peněz. Kolik neprozradím. Truhlice je kovaná stříbrem a má vysokou uměleckou hodnotu. Děkujeme a jejímu zhotoviteli, který je současně truhlář i kovář přejeme ještě dlouho pevnou ruku.

Za celé naše sdružení Jan Škrkal

4 comments to Výroční členská schůze.

 • Do Dubňan jsem se moc těšila, těšila jsem se na Honzu a Helenku a těšila jsem se na ostatní milé přátele, které jsem tu potkala. Jste báječná parta, umíte držet při sobě a navzájem se podporovat a pomáhat si. Bylo mi mezi vámi dobře.
  Děkuji a někdy zase na shledanou.
  Jana Večlová

 • Zdravíme Tě milý předsedo Honzo s Helenkou, zdravíme Vás naší drazí přátelé – od nás ze SEVERNÍ MORAVY.
  Je nám líto, že z důvodu chřipky , jsme nemohli k Vám dojet. Přesto, jsme na Vás vzpomínali a těšíme se na další setkání s Váma.
  Vaše sociálně právní poradkyně Dari s manželem Brońkem z Třince.

 • Zuzana Michalková

  V mene Spoločnosti Parkinson Slovensko (SPS) p. Janovi Škrkalovi blahoželáme k opätovnému zvoleniu do funkcie predsedu. Prajeme jemu, ale i ostatným členom klubu Slovácka hlavne zdravie, veľa porozumenia a čo najviac pochopenia. Želáme tiež veľa trpezlivosti, veľa síl a energie v ďalšom volebnom období.
  Veríme, že i v budúcnosti budú naše vzťahy minimálne tak dobré, ako boli doposiaľ.
  S pozdravom,

  Katarína Félixová, predseda SPS
  a
  Zuzana Michalková, zakladajúci predseda SPS

 • honza

  Vloženo na přání níže podepsaných
  Děkujeme za pozvání na „Výroční členskou schůzi“, která se konala v pátek 1. 2. 2013. Na společné setkání jsme se moc těšily, hřálo nás u srdíčka vřelé přivítání předsedy pana Jana Škrkala sdružení Parkinson Slovácko, o.s. rovněž i jeho manželky Helenky, kteří se o nás vzorně ještě před schůzi starali.

  Jenda již celé dopoledne pendloval mezi Dubňany a Hodonínem (železniční stanice), kde přijížděli pozvaní hosté, jak z Prahy, Ostravy, Zlína apod., a tak všichni ještě před schůzi jsme se v jejich domečku usídlili.

  Společně jsme na schůzi vyrazili v sále již členové sdružení nás pak vítali. Většina se již známe, tak že honem ještě před zahájením si poplkáme. Pak již nastala hodina a pan Ambroz schůzi začíná, se sklenicí všem na zdraví připíjí a s programem nás ihned seznámí. Činnost sdružení za minulé období,

  rozpočet a plánování, volby do výboru a diskuse ještě k tomu. Pak večeře a hudba k tomu no a to nám vše tak rychle uběhlo, že půlnoc za chvíli dobíjí. Ráno ještě posezení, dobře se v jejich společnosti cítíme, ale dopoledne už opravdu k domovům musíme.

  Ještě jednou Vám všem za příjemný pobyt a společnost, kterou jste nám věnovali moc děkujeme.

  Za Klub Parkinson Ostrava předsedkyně Jarmila Slivečková a Anna Koleková.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *