Archivy

Rubriky

Příspěvek od Anny Kolekové

Parkinson nezná hranic

Děkuji za pozvání na akci, která se uskutečnila přes víkend ve společnosti mezi zahraničními hosty, postiženýma stejnou chorobou. Zjistila jsem, že setkání nám pomáhá společně zvládat problémy všedního života a také vzájemná podpora ve společnosti přátel vše usnadňuje. Na společném setkání zahraničních hostů jazyková bariéra nebyla překážkou.

První společné setkání jsme podstoupili výšlapem na „Špilberk“, kde byl připraven kulturní program pod vedením předsedkyně Mgr. Eva Vernerové, která osobně každého přivítala. Po ukončeném programu nechybělo bohaté občerstvení a na závěr rozloučení. V odpoledních hodinách jsme se vydali na cestu směr Praha.

Pak následovalo ubytování, večeře a posezení se zástupci Společnosti Parkinson Praha o.s. a rovněž se zástupci Asociace Parkinson-Help o.s. Družná debata se protáhla do 23,00 hod., po namáhavém dni jsme ulehli do pelechů.

Ráno snídaně a pak už čekal přistaven autobus. Projížďka Prahou začala na Žižkovské věži a poslední prohlídka nás čekala ve Strahovském klášteře s odbornou přednáškou, kterou nám poskytl otec opat. Ovšem nejhezčí překvapení nám v kostela připravil vnouček od manželů Škrkalových, který nám zahrál překrásné skladby na housličky, kde se i slzičky

objevily. Prostě nezapomenutelný a velice dojemný zážitek v nás zůstal. Přesto že nás nemoc zasáhla, bojujeme ze všech sil, abychom mohli parkiho porazit.

Loučím se slovy polských členů, kteří mi sdělily tuhle větu: „ Díky PN poznáváme nové přátele, společná setkání nás spojují a dodávají spoustu energie. I když se pak rozloučíme na další setkání se opět moc těšíme.

Anička

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *