Archivy

Rubriky

Den seniorů

V jednom týdnu 2 Dny seniorů.

  1. 9. 2015 v Hodoníně a 4. 10. 2015 v Dubňanech. Obě akce pořádané s úctou ke stáří, s pokorou k šedinám přítomných a s potěšením něčeho hezkého. Řekl bych dárku blízkému jakoby ke svátku, nebo vánocům.

Program stejný nebyl, ale náboj a vynaložená energie a také energie, která působila na všechny přítomné byla hodně silná a co je hlavní, měla silný pozitivní náboj. Nechci v žádném případě porovnávat kde to bylo lepší. Chci jenom slovy vyjádřit jak na mě tyto akce působily. Jsem přesvědčen, že pozitivně na všechny. Náš spolek se již x roků zúčastňuje aktivně podobných akcí pro seniory. Zúčastňuje se i akcí pro zdravotně postižené, sociálních dnů, festivalů pro zdravotně postižené a jiných akcí. Tyto akce se nedají hodnotit stylem ta byla lepší a ta horší. O těchto akcích, ať jsou pro jakoukoliv skupinu, lze říci jediné. Jsou to akce velmi důležité a potřebné. Spojují nás, sbližují nás a otevírají oči i mysl k lepší vzájemnosti a soužití. Mají velkou morální hodnotu. Ještě když na nich vstupují děti ze svými scénkami, tak jsou i pro ně do budoucna vodítkem k pokoře a úctě ke stáří. Každý občan a každý spolek, či skupina si zaslouží velké poděkování.

 

Ta tedy pořadatelé v Hodoníně, v Dubňanech i jinde DĚKUJEME VÁM za krásně prožitá odpoledne a krásné zážitky, které v nás vyvolávají úsměv a pohodu.

 

Honza Škrkal

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *