Archivy

Rubriky

Poděkonání a výstava nýrobků dětí na základní škole

Poděkování

ZŠ Dubňany
Hodonínská 925, Dubňany
Mgr. Zdenka Šindarová
duben 2014

Poděkování žákům Základní školy v Dubňanech,
Při příležitosti Světového dne Parkinsonovy nemoci jsme požádali žáky základní školy v Dubňanech o nakreslení obrázků, které by vyjádřily vztah a poděkování nemocného parkinsonovou chorobou svému partnerovi za obětavou péči. Výsledky jejich snažení však předčily naše očekávání. V těch obrázcích nebyla jenom strohá kresba. Většina žáků do ní vložila něco, co jsme neočekávali.
Bylo to pochopení, úcta ke stáří, ale také jejich duše i srdce. Žáci (děti) chápou, že na světě nejsou jenom zdraví lidé, že svět není jenom růžový. Jako kolektiv působící v Dubňanech tento fakt můžeme potvrdit.
Tímto žákům – autorům ZŠ Dubňany, učitelům, družinářkám pod vedením paní Ivony Zelené a především paní ředitelce Zdence Šindarové za několikerou a víceletou pomoc vzbuzující víru v lepší budoucnost nejen nás nemocných, moc děkujeme.
Poděkování patří také rodičům žáků.

Za sdružení Parkinson Slovácko Jan Škrkal předseda sdružení

Výstava výrobků
Byl to jen chvilkový nápad, když někdo řekl pojďme se podívat co vytváří dětské ruce ze Základní školy v Dubňanech navštěvující školní družinu. Jde o děti různého věku a není téměř poznat na pracích vystavených na chodbě školy věkový rozdíl. Naše sdružení je se školou ve velmi dobrém vztahu a nejen paní ředitelka včetně učitelů, ale také vychovatelky v družině jsou na naší straně. Myslíme si, že děti chodící do družiny vede kolektiv vychovatelek včele s paní Ivonou Zelenou. Své práci pro děti a s dětmi dávají nejen duši, ale také srdce. No a takové nadšení je nakažlivé a zřejmě ovlivňuje i děti. Proto je na chodbách tolik krásných věcí stvořených dětskýma rukama.
Co říci na závěr. Ať je té krásy v tomto uspěchaném světě stále víc. Ať si každý člověk najde čas se na tu krásu podívat a ocenit vše krásné. Ať ho taková výstavka nabudí k myšlenkám udělat něco pro hezký svět.

P4144114_postcard

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *