Archivy

Rubriky

Vídeň 2013 a další setkání s milými přáteli

Vídeň 2013 a další setkání s milými přáteli

 

Po každém setkání si domlouvám a  říkám si, nauč se konečně aspoň pár slůvek a frází.  Stále však zůstává jenom u úmyslu a skutek utek.  Ještě že naše členka  Ivana nestávkuje a neprotestuje. To by dopadlo.  Jedno je však jisté, že Ivana ráda překládá a tak dobře že není na co si stěžovat. Nová paní presidentka  paní  Inge  Anderle trošku lamentovala nad tím že jsme si vzdáleností tak blízko  a že si nerozumíme.  Můj argument, že není třeba vždy si rozumět slovy.  Rozumíme si i jinak  (srdcem, posunky,  pohledy, projevy nemocí) a že  je těch způsobů i důvodů k porozumění mnoho.  Moje argumenty přijala s povděkem.

Setkání jak u ní doma, tak pří večeři   ve vyhlášené restauraci a ještě k tomu ve společnosti paní Lízi Graham z EPDY bylo víc jak příjemné.  Povídalo se o všem možném a moje vyjádření musela být tlumočena dvakrát. Moc mi to nevadilo.  Paní   Inge Anderle je i ve funkci prezidentky svazu parkinsoniků  Rakouska  stále  stejně příjemnou hostitelkou, přítelkyní  a krásnou ženou.  Jsme velmi vděčni za to že jsme v sousedním Rakousku  vítáni jako doma.  Škoda, že se tolik pochopení a porozumění nenajde mezi námi všemi.  Hovořilo se také o Parkinsonoádě o spolupráci a účasti na akcích.  Je to stále všude stejně problematické.    Čas, čas a zase čas. Všude chybí, všem chybí a to je velký problém nás všech.  Stačilo by se domluvit a zpomalit. Proč spěchat a kam. Proč si neužívat života ve skromnosti, proč se nevěnovat víc rodině, přátelům, koníčkům, zábavě a hnát se za pomíjivými pozlátky.  Nezdá se vám, že se celý svět zbláznil?

Přítom stačí malé setkání lidí, kteří si rozumí a hned je na světě pěkněji. Platí to jak u nás, tak v Rakousku, Polsku i Slovensku.  Souhlasíte se mnou. Kdybychom se takto řídili, jsem přesvědčeno tom že bychom té naší nemoci, která nás svádí dohromady zasadili pořádnou ránu.

Paní Inge Anderle, děkujeme Vám i všem zúčastněným za krásně prožitý víkend a za poznatky, které použijeme i u nás.  Těšíme se na setkání za pár dnů u nás.   Jan Škrkal

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *